
Milk Pot - High-quality Stainless Steel, Manufactured Under Strict Quality Standards
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Stainless steel |
| Dimensions | 10x5 cm |
| Capacity | 250ml |
| Weight | 200g |
| Finish | Polished |
| Base | Circular |
| Lid | Screw top |
| Features | Durable, Elegant, Functional, Stylish, Versatile |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Bishan Chand Jain & Sons has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Kitchen Utensils in bulk from Bishan Chand Jain & Sons at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier, Trading Company
Employee Count
10
Establishment
1974
GST NO
07AAFPJ2250C1ZB
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AAFPJ2250C1ZB
Delhi, Delhi
Proprietor
Mr. Mukesh Jain
Address
4830, Outside Deputy Ganj, Sadar Bazaar, Delhi, Delhi, 110006, India
milk pot in Delhi
Report incorrect details






























