
Milk Pasteurizer Vat - Feature: Low Energy Consumption
Price: 168000.00 INR / Piece
(150000.00 INR + 12% GST)
Get Latest Price
MRP:
235000.00 INR / Piece
Weight :
100.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Pasteurizer Vat |
| General Use | Milk Pasteurizer |
| Material | Stainless Steel |
| Type | Dairy Milk Plant Machinery, Milk Production Plant |
| Control System | Semi Automatic |
| Feature | High Efficiency, Good Quality, Low Energy Consumption |
| Payment Terms | Cash in Advance (CID), Cheque, Cash Advance (CA) |
| Supply Ability | 5 Per Week |
| Delivery Time | 7 Days |
| Main Domestic Market | All India |
| Price | 150000.00 INR (Approx.) |
| Weight | 100.00 Kilogram |
| Currency | INR |
| Stock Quantity | 10 |
| MRP | 235000.00 INR |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Max Quantity | 10 |
| Pkg Box Length | 2000.00 cm |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Shipping Rate | 8.00 |
| Mop | 1 |
| Shipping Type | order_percent |
| Brand Name | SIEMEC EQUIPMENTS |
| Pkg Box Breadth | 3500.00 cm |
| Returnable | No |
| Moq | 1 |
| Price Type | fixed |
| Packsize | 1 |
| GSTIN | 12% |
| Pkg Box Height | 4500.00 cm |
| Min Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Distributor, Supplier, Trading Company
Employee Count
50
Establishment
2014
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
32AAZFM6607Q1ZE
Payment Mode
Others
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 32AAZFM6607Q1ZE
Ernakulam, Kerala
Accepts only Domestic inquiries
Managing Partner
Mr Bibin George
Address
B No. 18/713A, Industrial Development Area, Edayar, Binanipuram P. O., Kochi, Ernakulam, Kerala, 683502, India
pasteurized vat in Ernakulam
Report incorrect details


















