
Milk Pasteurizer - Complete Stainless Steel Htst Module With 150l Balance Tank, 1000 Lph Chilled Water Flow Rate, Manual Control System, Industrial Use
Price: 295000.00 INR / Thousand
(250000.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
295000.00 INR / Number
Weight :
1.00 Tonne
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Product Type | MILK PASTEURIZER |
| General Use | Industrial |
| Material | Stainless Steel |
| Computerized | No |
| Automatic | Yes |
| Control System | Full Automatic |
| Cooling Mode | Air Cooling |
| Feature | Good Quality |
| Delivery Time | 7-15 Days |
| Returnable | No |
| Stock Quantity | 100 |
| Pkg Box Height | 200.00 cm |
| Moq | 1 |
| Currency | INR |
| Pkg Box Breadth | 150.00 cm |
| Packsize | 1 |
| Brand Name | RUPESH EQUIPMENTS |
| Shipping Rate | 2.00 |
| Mop | 1 |
| Pkg Box Length | 200.00 cm |
| Product Unit | 1 Number |
| Weight | 1.00 Tonne |
| Price Type | fixed |
| Price | 250000.00 INR (Approx.) |
| MRP | 295000.00 INR |
| Shipping Type | order_percent |
| Unit Type | Number |
| GSTIN | 18% |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
22
Establishment
1996
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
27AFBPR9441J1Z1
Payment Mode
Online Payments (NEFT/RTGS/IMPS), Cheque/DD, Wallet & UPI
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27AFBPR9441J1Z1
Pune, Maharashtra
Accepts only Domestic inquiries
Proprietor
Mr K. P. Rakshe
Address
Sec No. 10, Plot No. 29, PCNTDA, Bhosari, Pune, Maharashtra, 411026, India
milk pasteurizer in Pune
Report incorrect details


































