
Milk Pan - Stainless Steel, Durable Design And Quality Assurance Features
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Aluminum |
| Diameter | 10cm |
| Height | 8cm |
| Handle Material | Plastic |
| Weight | 200g |
| Capacity | 1 Liter |
| Base Thickness | 2mm |
| Features | Durable, Sturdy design, Even heating, Easy to clean, Long-lasting |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, SHRI KRISHNA ENGINEERING WORKS has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Cookware in bulk from SHRI KRISHNA ENGINEERING WORKS at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Employee Count
6
Establishment
1980
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07AAEPA5442L2ZT
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AAEPA5442L2ZT
Delhi, Delhi
Proprietor
Mr Pradeep Arun
Address
S- B-86, G.T. Karnal Road Industrial Area, Delhi, Delhi, 110033, India
milk pan in Delhi
Report incorrect details































