
Milk Pan - Superior Ptfe Coating, Durable Rust-resistant Design, Quick Heating Efficiency
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Aluminum |
| Color | Black |
| Diameter | 14cm |
| Handle | Ergonomic |
| Weight | 250g |
| PTFE Coating | Yes |
| Base Thickness | 2mm |
| Features | Non-stick, Durable, Rust-resistant, Fast heating, Affordable |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, DID International LLP has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Cookware in bulk from DID International LLP at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Establishment
2014
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
27AAPFD0337A1ZU
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27AAPFD0337A1ZU
Vasai, Maharashtra
Director & CEO
Mr. Ishan Jain
Address
Unit No -2, Fafadia Industrial Estate, Golani Naka, Waliv, Near Varun Industries, Vasai West, Palghar, Vasai, Maharashtra, 401202, India
pan in Vasai
Report incorrect details









































