
Milk Paneer Processing Plant - Stainless Steel, 220-415 Volt Plc Control | Automatic, Low Energy Consumption, Long Lasting Life, High Productivity, Low Maintenance
Price: 118000.00 INR / Plant
(100000.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
120000.00 INR / Plant
Weight :
1000.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Milk Paneer Processing Plant |
| General Use | Milk Paneer Processing |
| Material | Stainless Steel |
| Type | Dairy Production Machine |
| Automatic | Yes |
| Control System | PLC Control |
| Voltage | 220-415 Volt (v) |
| Feature | Low Energy Consumption |
| Supply Ability | 5 Per Month |
| Delivery Time | 1-30 Days |
| Main Domestic Market | All India |
| Product Unit | 1 Plant/Plants |
| GSTIN | 18% |
| Packsize | 1 |
| Stock Quantity | 100 |
| Price | 100000.00 INR (Approx.) |
| Moq | 1 |
| Shipping Rate | 3.00 |
| Weight | 1000.00 Kilogram |
| Pkg Box Height | 9.00 in |
| Unit Type | Plant/Plants |
| Price Type | fixed |
| Mop | 1 |
| Pkg Box Breadth | 6.00 in |
| MRP | 120000.00 INR |
| Pkg Box Length | 12.00 in |
| Currency | INR |
| Shipping Type | order_percent |
| Returnable | No |
| Brand Name | TechQu |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
Product Overview
Key Features
Long lasting Life
Convenient to Use
High efficient
Economical price
Smooth finishing
Low Maintenance with High Productivity
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, TechQu Engineering & Project Pvt. Ltd. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Dairy Products Machinery in bulk from TechQu Engineering & Project Pvt. Ltd. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Importer, Manufacturer, Distributor, Supplier, Wholesaler, Fabricator, Producer
Employee Count
12
Establishment
2010
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
27ABTPO0616Q1ZX
Payment Mode
Cash Advance (CA)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27ABTPO0616Q1ZX
Navi Mumbai, Maharashtra
Proprietor
Mr Uday Kumar
Address
PAP R- 345 & 346, TTC Industrial Area, Rabale, Navi Mumbai, Maharashtra, 400701, India
paneer making machine in Navi Mumbai
Report incorrect details






































