
Led X-ray View Box - Premium Acrylic, Standard Size 14x17 Inches | Ultra-slim Profile, High Brightness Illumination
Price:
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
1
In Stock
Product Specifications
| Material | Aluminum frame Acrylic screen |
| Condition | New |
| Technology | Other, LED technology |
| Portable | Yes |
| Operating Temperature | 10AdegC - 40AdegC Celsius (oC) |
| Image System | LED illumination system |
| Usage | Medical imaging X-ray film viewing |
| Power Source | Other, AC 110V/220V |
| Power Consumption | 20W approx. Watt (W) |
| Working Voltage | DC 24V |
| Dimension (L*W*H) | 500mm x 400mm x 25mm Millimeter (mm) |
| Weight | 2.5kg Kilograms (kg) |
Company Details
We Are Manufacturer wholesaler and Distributor of surgical equipments and products like, First Aid Box, Formalin Chamber, Cidex Instrument Tray, Infantometer, Infant Oxygen Hood, Formalin Tablets, Gloves Powder.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier, Wholesaler
Employee Count
10
Establishment
2017
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24ASIPP9920A1ZU
Payment Mode
Cash Against Delivery (CAD), Cash on Delivery (COD), Cash Advance (CA), Cash in Advance (CID), Cheque, Days after Acceptance (DA)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24ASIPP9920A1ZU
Vadodara, Gujarat
GM Marketing
Mr. Prajay Patel
Members since
8 Years
Address
A-9, Shivanjali Society, Opp. Rajesh Tower, Subhanpura, Vadodara, Gujarat, 390023, India
led x ray view box in Vadodara
Report incorrect details


















