
Led Wall Washer Light
Price Trend: 3.00 - 5.00 USD
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
1000
In Stock
Product Specifications
| Dimensions | 10x5x3 inches |
| Material | Aluminum alloy |
| LED type | High power SMD |
| Power | 50W |
| Voltage | AC 110-240V |
| IP rating | IP65 |
| Color temperature | 6000K |
| Features | Bright illumination, Easy installation, Durable design, Energy efficient, Long lifespan, Versatile use, Customizable options |
| Supply Ability | As Per Supply Ability Per Month |
| Delivery Time | 2 Week |
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Employee Count
12
Establishment
2007
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Guangzhou, Guangdong
Marketing Director
Mr Anderson Right
Address
Rm 406, No.1218, Zhongshang Avenue, Tianhe District, Guangzhou, Guangdong, 510660, China
led wall washer light in Guangzhou
Report incorrect details


































