
Led Wall Washer Light By Anoralux Corp
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product type | LED Wall Washer |
| Color | Red |
| Material | Aluminum |
| Application | Indoor |
| Light color | RGBW/RGBWA /RGBWAP / 4in 1 / 5in1 / 6in1 |
| Input voltage | AC110-240V |
| Size | 104cm*16cm*15cm |
| Power | 300W |
| Features | RGBW, DMX control, Sound control, Built-in program, Auto run, Remote control |
Product Overview
Key Features
Details
"Voltage: AC110-240V.50-60hz Power: 300W Led quantity: 18pcs 15W led lamps Color emitting: RGBW/RGBWA /RGBWAP / 4in 1 / 5in1 / 6in1 color mixing DMX channels: 8 channels Lens angle: 40/ 55 degree Using way: indoor (non waterproof) Functions: DMX. Sound control. Built-in program. Auto run. Remote control Led working life: 100000hours Connector: power in/our, DMX in/out Housing materials: aluminum case black color Packing size: 104cm*16cm*15cm
"
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, ANORALUX CORP has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy LED Products in bulk from ANORALUX CORP at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Importer, Manufacturer, Supplier
Employee Count
10
Establishment
2014
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
27ABYPT7949L2Z6
Payment Mode
Cash Against Delivery (CAD)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27ABYPT7949L2Z6
Mumbai, Maharashtra
Proprietor
Mr Ajay Tiwari
Address
Office No.441/442, Ijmima Complex, Malad Link Road, Behind Infinity Mall, Mumbai, Maharashtra, 400064, India
led wall washer light in Mumbai
Report incorrect details









































