
Sleek And Sturdy Led Wall Mount Stand
Price: 187.62 INR / Piece
(159.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
222.60 INR / Piece
Weight :
2.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
2
In Stock
Product Specifications
| Feature | Durable |
| Material | Stainless Steel |
| Install Type | Wall Mounted |
| Payment Terms | Telegraphic Transfer (T/T) |
| Delivery Time | 1-7 Days |
| Packaging Details | Shipping cost will depend on location & volume |
| Main Domestic Market | Rajasthan |
| MRP | 222.60 INR |
| Brand Name | RM RED MOUNT |
| Product Unit | 2 Piece/Pieces |
| Weight | 2.00 Kilogram |
| Currency | INR |
| Packsize | 1 |
| Min Quantity | 2 |
| Max Quantity | 200 |
| Pkg Box Height | 8.00 cm |
| Price | 159.00 INR (Approx.) |
| Mop | 2 |
| Stock Quantity | 200 |
| Moq | 2 |
| Pkg Box Length | 30.00 cm |
| Pkg Box Breadth | 20.00 cm |
| GSTIN | 18% |
| Price Type | fixed |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Shipping Type | free |
| Returnable | No |
| Minimum Ordered Packs | 2 |
| Minimum Order Quantity | 2 |
Product Overview
Key Features
Sturdy and durable construction
Compatibility with various TV sizes
Easy installation with included hardware
Adjustable tilt for optimal viewing angle
Cable management for a tidy appearance
Quick-release feature for easy TV access
VESA mount standard compatibility
Low-profile design hugs the wall
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Shah Enterprises has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Hooks & Mounts in bulk from Shah Enterprises at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company, Wholesaler
Employee Count
5
Establishment
1984
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
08AEGPS8771Q1ZC
Payment Mode
Cash Advance (CA)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 08AEGPS8771Q1ZC
Udaipur, Rajasthan
Accepts only Domestic inquiries
Proprietor
Mr. Kunal Shah
Address
First Floor, Inside Udaipole Gate, Ganga Gali, Near Dimple Hotel, Inside Udiapole Udaipur, Rajasthan, 313001, India
Report incorrect details








































