
230 Volt Wall Mounted Rectangular Smooth Finish Glass Metal Led Light
Price: 750 INR / Piece
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
80 Piece
In Stock
Product Specifications
| Product Type | LED Wall Light |
| Material | Glass |
| Application | Commercial |
| Power | 6 Watt (w) |
| Light Source | Solar |
| Power Factor | 230V |
| Installation Type | Wall |
| Cover Material | Metal |
| Finish | Black |
| Color | Black |
| Color Temperature | 2600K to 3200K Kelvin (K) |
| IP Rating | IP44 |
| Dimension(L*W*H) | 92x68x150 Millimeter (mm) |
| Size | 92x68x150mm |
| Lighting Type | LED |
| Payment Terms | Others, Cash in Advance (CID) |
| Supply Ability | 1000 Per Week |
| Delivery Time | 3 Days |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Packaging Details | Boxes |
| Main Domestic Market | Delhi |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, AKASH ELECTRICAL has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Residential Lighting in bulk from AKASH ELECTRICAL at Trade India quality-assured products.
Business Type
Trading Company
Employee Count
4
Establishment
2012
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07BJYPK8855R1ZP
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07BJYPK8855R1ZP
Delhi, Delhi
Proprietor
Mr Rakesh Kumar
Address
Bhagirath Palace, No. 2109/5, 1 Floor, Shanti Market, Chah Indara Delhi - 110006, Delhi, India Delhi, Delhi, 110006, India
wall light in Delhi
Report incorrect details




































