
Led Wall Lamp By Shivam Traders
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Metal, Crystal |
| Dimensions | 10x10x15 cm |
| Wattage | 7W |
| Voltage | 220V |
| Color Temperature | 3000K |
| Light Source | LED |
| Finish | Silver |
| Features | Elegant design, Crystal accents, Energy efficient, Easy installation, Durable materials, Bright illumination, Modern aesthetic |
| Payment Terms | Telegraphic Transfer (T/T), Western Union, Paypal, Others |
| Delivery Time | 1 Week |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, SHIVAM TRADERS has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Electrical / Lighting Products & Components in bulk from SHIVAM TRADERS at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier
Establishment
2014
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Delhi, Delhi
Proprietor
Mr. Shivam Singhal
Address
Plot No. 282, Gali Prakash, Teliwara, Sadar Bazar, Near Bus Stop, Delhi, Delhi, 110006, India
wall lamp in Delhi
Report incorrect details
































