
Led Video Wall
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Display Type | LED |
| Resolution | Variable |
| Brightness | 1500 nits |
| Pixel Pitch | 1.5-10mm |
| Refresh Rate | 60Hz |
| Cabinet Size | 500x500 mm |
| Usage | Indoor/Outdoor events, concerts, advertising |
| Power Consumption | Variable |
| Operating Temp | 0-40°C |
| Warranty | 2 years |
| Features | High Resolution, Wide Viewing, Easy Installation, Modular Design, Durable, Bright Display, Seamless Images |
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, VISION DISPLAY PVT. LTD. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy LED Products in bulk from VISION DISPLAY PVT. LTD. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Importer, Manufacturer, Distributor, Supplier, Trading Company
Employee Count
42
Establishment
1996
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
27AADCV0227G1ZL
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27AADCV0227G1ZL
Mumbai, Maharashtra
LED Head
Ms Dhara Chheda
Address
S4, Siddharth Nagar Building No. 5, Next Gayatri Mata Mandir, Borivali East, Mumbai, Maharashtra, 400066, India
Report incorrect details























