
Led Video Wall - Dimensions: 320 X 160 X 15mm
Price: 7900.0 INR / Square Foot
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
20 Square Foot
Brand Name :
Ciaas
In Stock
Product Specifications
| Size | Customizable (as per panel configuration) |
| Assembly | Front/Rear Serviceable, Easy Module Replacement |
| Features | Ultra-high resolution, Wide Viewing Angle, Lightweight, Fast Installation |
| Model No | P3.91 |
| Power Type | AC 110-240V, 50/60Hz |
| Use | Indoor / Outdoor Advertising, Events, Conferences |
| Style | Straight, Curve, Customized |
| Weight | 7.5 kg (per panel) |
| Surface Finish | Matte/Anti-Glare Coating |
| Type | Other, P3.91 LED Video Wall |
| Material | Aluminum Cabinet, LED Modules |
| Dimensions | 320 x 160 x 15mm |
| Shape | Rectangular |
| Color | Full Color RGB |
| Function | Dynamic Video Display, Real-Time Content Streaming |
| Age | New |
| Advantage | High Brightness, Seamless Display, Energy Efficient |
| Payment Terms | Letter of Credit (L/C) |
| Supply Ability | 20000 Per Month |
| Delivery Time | 30 Days |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | If order is confirmed we will reimburse the sample cost |
| Main Export Market(s) | Asia, South America, Eastern Europe, Western Europe, Middle East, Africa |
| Main Domestic Market | All India |
Company Details
Ciaas Techwood Private Limited is a manufacturing leader in Cuttack, Odisha, which manufactures some of the top-notch quality end to end educational solutions including Interactive Panel, Digital And Audio Podium, Digital Signages, OPS and Video Wall as well as Professional age Customized Modular Furniture solutions for Schools, Institutions, Offices and Home.We were incorporated in 2022 and seek to make learning experiences richer as an Edtech Start-up and to enhance collaboration across our innovative product lines ranging from Computer and Workstation Set-up, Laboratory and Library Setup, Almirah, Office Chair, Interactive Panel Floor Mount, Interactive Enclosures, Modular Desking Solutions.Committing oneself
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
13
Establishment
2022
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
21AAKCC3928Q1ZA
Payment Mode
Online Payments (NEFT/RTGS/IMPS), Cheque/DD, Cash
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 21AAKCC3928Q1ZA
Cuttack, Odisha
Manager
Mr Chinmoy Dhal
Members since
3 Years
Address
Plot No - S3/175, Phase - II, New Industrial Estate, Jagatpur, Cuttack, Odisha, 754021, India
Report incorrect details






















