
Led Video Screen By Estroso Technologies Private Limited
Price: 5310.00 INR / Meter
(4500.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Display Type | LED |
| Resolution | 1920x1080 |
| Brightness | 5000 nits |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Cabinet Size | 500x500 mm |
| Power Consumption | 100W |
| Usage | Indoor/outdoor advertising, events, and digital signage. |
| Features | High brightness, Clear image, Easy Install, Durable, Outdoor use, Energy efficient |
| Currency | INR |
| Returnable | No |
| GSTIN | 18% |
| Mop | 1 |
| Packsize | 1 |
| Price | 4500.00 INR (Approx.) |
| Stock Quantity | 10 |
| Unit Type | Meter |
| Price Type | fixed |
| Product Unit | 1 Meter |
| Moq | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
Product Overview
Key Features
Quality : Very Good
Type : Led Video Screen
Power Source : Electric
Attribute : Heavy Duty
Country of Origin : India
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Estroso Technologies Private Limited has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy LED Displays in bulk from Estroso Technologies Private Limited at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
10
Establishment
2018
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
19AAECE8910C1ZS
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 19AAECE8910C1ZS
Kolkata, West Bengal
Director
Mr. Jaikishan Choudhary
Address
Astra Tower, 711, Action Area IIC, Newtown, Bidhannagar, Kolkata, West Bengal, 700135, India
Report incorrect details




















