
Led Video Projector
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | LED Projector |
| Color | White |
| Resolution | 1024x768 |
| Brightness | 3000 lumens |
| Lamp Life | 5000 hours |
| Throw Ratio | 1.2:1 |
| Connectivity | HDMI, VGA |
| Usage | Office presentations, home theatre, classroom instruction |
| Weight | 2.5kg |
| Dimensions | 300x230x100 mm |
| Power Consumption | 250W |
| Features | High Brightness, Image Quality, Affordable Price, Consistent Performance, Wide Usage |
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, ITECH OFFICE & EQUIPMENTS has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Projectors in bulk from ITECH OFFICE & EQUIPMENTS at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Chennai, Tamil Nadu
Accepts only Domestic inquiries
Name
Mr. Karunakaran
Address
No 1165 4th Street Thendral Colony, Anna Nagar, Chennai, Tamil Nadu, 600040, India
video projector in Chennai
Report incorrect details





























