
Led Tv (Ce-40)
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Screen Size | 40 inches |
| Resolution | 1920x1080 |
| Panel Type | LED |
| Response Time | 8ms |
| Brightness | 250 cd/m² |
| Power Consumption | 50W |
| Usage | Home entertainment, office presentations |
| Inputs | HDMI, USB |
| Dimensions | 900x550x80 mm |
| Weight | 6kg |
| Warranty | 1 year |
| Features | LED Display, HD Quality, Slim Design, Easy Setup, Affordable Price |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, CAMRIC ELECTRONICS has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Television in bulk from CAMRIC ELECTRONICS at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
New Delhi, Delhi
Proprietor
Mr. Anuj Kaushik
Address
No.D-89, Malviya Nagar, New Delhi, Delhi, 110017, India
Report incorrect details









































