
Led Tv - 24 Inch Full Hd | High Resolution, Dolby Sound, Usb Video Play, Optional 3d/smart Features, Low Maintenance
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Screen Size | 24 inch |
| Resolution | Full HD |
| Display Type | LED |
| Audio | Dolby, DTS |
| Connectivity | USB |
| Power Consumption | 30W |
| Usage | Home entertainment viewing |
| Dimensions | 550x380x60mm |
| Weight | 3kg |
| Warranty | 1 year |
| Features | High Resolution, USB Playback, Affordable Price, Low Maintenance |
Product Overview
Key Features
We are manufacturing, exporting, distributing, trading and supplying LED TV to our most valuable clients at affordable prices. This is 24 full HD LED TV of good quality having features like Dolby,DTS and many more.
Features:
-High Resolution
-USB play video
-3D/SMART TV optional
-Reasonable cost
-Low maintenance
Kindly contact us for more information.
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, HITECH GLOBAL has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Television in bulk from HITECH GLOBAL at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Establishment
1984
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
06AAGFH7836K1Z0
Payment Mode
Cash Advance (CA)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 06AAGFH7836K1Z0
Sonipat, Haryana
Technical Director
Mr Ankit Agrawal
Address
Industrial Plot Bearing No., 135, Sector-53 Phase-V HSIIDC Industrial Estate, Kundli, Sonipat, Haryana, 131028, India
Report incorrect details





































