
Led Tv - 4k Resolution, 4k X-reality Pro Picture Engine, S-force Front Surround Sound, Immersive 3d, Motion Flow Xr 800, Simul View
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Screen Size | 65 inches |
| Resolution | 4K UHD |
| Panel Type | LED |
| Refresh Rate | 120Hz |
| Smart Functionality | Yes |
| HDR Support | HDR10 |
| Usage | Home entertainment, business presentations |
| Features | 4K Resolution, Immersive Sound, 3D Viewing, Motion Flow, X-Reality PRO |
Product Overview
Key Features
* 4K Resolution
* 4K X-Reality PRO Picture Engine
* Immersive Sound with S-Force Front Surround Sound
* Immersive 3D
* Motion flow XR 800 technology
* Simul View
Clients can avail this LED TV at industry leading prices from us.
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, MARUTHI SYSTEMS has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Radio & TV from MARUTHI SYSTEMS at Trade India quality-assured services.
Business Type
Service Provider, Supplier, Trading Company
Employee Count
25
Establishment
2012
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Bengaluru, Karnataka
Proprietor
Mr. Manmatha Rao M.n
Address
No-51/1, 7Th Main, A. D. Halli, Bengaluru, Karnataka, 560079, India
led tv in Bengaluru
Report incorrect details









































