
Led Tubes - Premium Grade Material | Unmatched Performance, Higher Energy Savings
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product type | LED tube |
| Color | White |
| Material | Aluminum |
| Application | Indoor |
| Light color | Daylight |
| Input voltage | 220V |
| Size | 120cm |
| Warranty | 1 year |
| Power | 18W |
| Features | Energy saving, Long life, High brightness, Durable, Easy installation, Low maintenance, Environment friendly, Cost-effective, High efficiency, Wide application |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, SPARK RAY ELECTRO & TECH has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Bulbs & Tubelight in bulk from SPARK RAY ELECTRO & TECH at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Distributor, Supplier, Trading Company
Employee Count
78
Establishment
2014
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Kanyakumari, Tamil Nadu
Managing Director
Mr. Siva Sudhan
Address
Head Office : 182A/, Beach Road Junction, Nagercoil, Kanyakumari, Tamil Nadu, 629002, India
led tube in Kanyakumari
Report incorrect details









































