
Led Tubes 18w
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product type | LED Tube |
| Color | White |
| Material | Aluminum |
| Application | Indoor lighting |
| Light color | Daylight |
| Input voltage | AC 85~264V |
| Size | 18W |
| Warranty | 2 years |
| Power | 18W |
| Features | Energy efficient, Long lifespan, High CRI, Durable, Easy installation, Low maintenance |
Product Overview
Key Features
Light Source: SMD LED
Power Consumption: 18W
Input Voltage:AC 85~264 V
Operating Temperature:-30~+45a
Weight:150g
CRI:80
Life time:30000H
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Avinda Limited has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Bulbs & Tubelight in bulk from Avinda Limited at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer
Establishment
1986
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Suzhou, Jiangsu
Name
Ms. Albee Wong
Address
No.5 Lingjiang RD,Suzhou Industrial Park, Suzhou, Jiangsu, 215121, China
led tube in Suzhou
Report incorrect details


































