
Led Tube Light - Premium Quality, Energy Efficient, Long-lasting Illumination Solutions
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product type | LED Tube |
| Color | White |
| Material | Aluminum |
| Application | Indoor |
| Light color | Daylight |
| Input voltage | AC 110-240V |
| Size | 120cm |
| Warranty | 2 Years |
| Power | 18W |
| Features | Energy saving, Long lifespan, High brightness, Easy installation, Durable, Low maintenance |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, P. G. LIGHTS has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Bulbs & Tubelight in bulk from P. G. LIGHTS at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Supplier, Trading Company
Employee Count
3
Establishment
2005
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Surat, Gujarat
Proprietor
Mr. Deepesh Karnawat
Address
1/236, Opp. Jamrukh Gali, Nr. Nanpura Police Chowki, Nanpura Main Road, Surat, Gujarat, 394210, India
Report incorrect details









































