
Led Transparent Bulbs
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Glass, LED |
| Dimensions | 10x10x15cm |
| Wattage | 7W |
| Voltage | 220V |
| Lumens | 800lm |
| Base | E27 |
| Color Temperature | 6500K |
| Features | High brightness, Long lifespan, Energy efficient, Durable, Easy install |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, GANESH ELECTRONICS & ELECTRICALS has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Bulbs & Tubelight in bulk from GANESH ELECTRONICS & ELECTRICALS at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Employee Count
5
Establishment
2000
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
27AAOFG6152B1ZH
Payment Mode
Cash in Advance (CID), Others
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27AAOFG6152B1ZH
Mumbai, Maharashtra
Name
Mrs. Varsha
Address
Plot No.101, A - Wing, Shree Labh Apartment, L T Road, Borivali West, Suburban, Mumbai, Maharashtra, 421605, India
bulbs in Mumbai
Report incorrect details







































