
Led Surface Mounted Light - Various Sizes And Designs | Accurate Functioning, Durable Finish Standards, Long Service Life
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product type | LED Lights |
| Color | White |
| Material | Plastic |
| Application | Indoor |
| Light color | Cool White |
| Input voltage | AC 220V |
| Size | 12W |
| Warranty | 1 Year |
| Power | 12W |
| Features | Energy saving, Long lifespan, Durable, High brightness, Easy installation, Low maintenance, Environment friendly |
Product Overview
Key Features
Product Features:
Product Features:
* Accurate functioning
* Durable finish standards
* Long service life
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, GRANDE ENERGY SOLUTIONS PRIVATE LIMITED has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy LED Products in bulk from GRANDE ENERGY SOLUTIONS PRIVATE LIMITED at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Importer, Manufacturer, Supplier
Employee Count
30
Establishment
2015
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
09AAFCG8533L1Z4
Payment Mode
Online Payments (NEFT/RTGS/IMPS), Cheque/DD, Wallet & UPI, Cash
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 09AAFCG8533L1Z4
Noida, Uttar Pradesh
Director
Mr. Kartik Khullar
Address
A16, Second Floor, Phase-2 Noida, Uttar Pradesh, 201305, India
led lights in Noida
Report incorrect details







































