


Led Pole - Material: Steel
Price: 6000.0 INR / Piece
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
5 Piece
In Stock
Product Specifications
| Diameter | 76 mm |
| Size | Customizable |
| Head Diameter | Approx. 76 mm |
| Power | 60W |
| Dimension (L*W*H) | Varies (Based on Height) |
| Beam | 120 Degree |
| Product Type | LED Street Light Pole |
| Light Source | LED |
| Height | 3-6 Meter |
| Voltage | 220-240V AC |
| Power Supply | AC |
| Usage | Outdoor Lighting |
| Protection Level | IP65 |
| Efficiency | >90% |
| Color Temperature | 6000K |
| IP Rating | IP65 |
| Color | Black |
| Material | steel |
| Supply Ability | 1000 Per Month |
| Delivery Time | 1 Week |
| Sample Available | No |
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Employee Count
50
Establishment
2018
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
23BCXPG2273B1ZS
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 23BCXPG2273B1ZS
Indore, Madhya Pradesh
Accepts only Domestic inquiries
Marketing Head
Mr Rahul Gawhade
Members since
7 Years
Address
334, Avantika Nagar, Scheme No.51, Near Laxmibai Industrial Area, Indore, Madhya Pradesh, 452006, India
lighting pole in Indore
Report incorrect details

































