
Led Pl Lamp By Techno Sphere Inc.
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product type | LED PL Lamp |
| Color | White |
| Material | Aluminum |
| Application | Indoor lighting |
| Light color | Cool White |
| Input voltage | AC 120V |
| Size | 18W |
| Warranty | 1 year |
| Power | 18W |
| Features | Energy saving, Long lifespan, High brightness, Easy installation, Durable, Environment friendly |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, TECHNO SPHERE INC. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Lamps & Lampshades from TECHNO SPHERE INC. at Trade India quality-assured services.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Service Provider, Supplier
Establishment
2012
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Bengaluru, Karnataka
Proprietor
Mr. Kishore H
Address
No. 16, 17, Honnappa MC Layout, Kengunte, Mallathahalli, Bengaluru, Karnataka, 560056, India
led lamps in Bengaluru
Report incorrect details









































