
Led Pl Bulb
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product type | LED PL Bulb |
| Color | White |
| Material | Aluminum |
| Application | Indoor |
| Light color | Daylight |
| Input voltage | 120V |
| Size | 18W |
| Warranty | 1 year |
| Power | 18W |
| Features | Energy saving, Long lifespan, High brightness, Easy installation, Durable, Environmentally friendly |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Luminoso LED Lighting & Blub has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Bulbs & Tubelight in bulk from Luminoso LED Lighting & Blub at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Chennai, Tamil Nadu
Partner
Mr. Abdul Hakkim
Address
15, abdul street, saidapet, Chennai, Tamil Nadu, 600015, India
Report incorrect details






































