
Led Panel Light 8 W Square
Price: 252.00 INR / Piece
(225.00 INR + 12% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
10
In Stock
Product Specifications
| Power | 8W |
| Dimensions | 300x300mm |
| Material | Aluminum |
| Color temperature | 6500K |
| Lumens | 800lm |
| Input voltage | AC 220V |
| Lifespan | 50000 hours |
| Features | Energy efficient, Long lifespan, Easy install, Bright light, Slim design, Durable, Cost effective |
| FOB Port | Mumbai |
| Supply Ability | 1000 Per Day |
| Delivery Time | 24 Hours |
| Sample Policy | Within a certain price range free samples are available |
| Main Export Market(s) | Western Europe, Australia, North America, Eastern Europe, Middle East, Central America, South America, Asia, Africa |
| Main Domestic Market | All India |
| Currency | INR |
| Price | 225.00 INR (Approx.) |
| Price Type | fixed |
| Mop | 10 |
| Packsize | 1 |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| GSTIN | 12% |
| Returnable | No |
| Moq | 10 |
| Stock Quantity | 150 |
| Brand Name | V-TAC |
| Product Unit | 10 Piece/Pieces |
| Minimum Ordered Packs | 10 |
| Minimum Order Quantity | 10 |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Distributor, Supplier, Trading Company, Wholesaler
Employee Count
40
Establishment
2016
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
27AAOFV4266F1ZR
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27AAOFV4266F1ZR
Mumbai, Maharashtra
Sales Marketing Head
Mr Edward Farnandes
Address
Ashoka Shopping Centre, 83/84, 2nd F, Lokmanya Tilak Rd, Mumbai, Maharashtra, 400001, India
led panel light in Mumbai
Report incorrect details











































