
Led Outdoor Lights - Premium Grade Raw Material, Energy-efficient Design | Ultra-modern Technology, Weather-resistant Durability
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product type | LED Outdoor Lights |
| Color | Silver |
| Material | Aluminum |
| Application | Highways |
| Light color | 2700 - 6500 K |
| Input voltage | DC 12V |
| Size | 6 meter |
| Warranty | 30000 Hrs |
| Power | 40W |
| Features | Energy Saving, High Brightness, No Mercury, Eco Friendly, Instant Start, Stable Light Output |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Inecs Lights has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Outdoor Lighting in bulk from Inecs Lights at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Kollam, Kerala
Proprietor
Mr, M. J. George
Address
No-887, Nellimukku, Opp IOC Petrol Pump, Kollam, Kerala, 691012, India
led outdoor light in Kollam
Report incorrect details








































