
Led Ot Lights - Advanced Led Technology | Superior Illumination For Surgical Environments
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product type | LED OT Lights |
| Color | White |
| Material | Aluminum |
| Application | Medical |
| Light color | Neutral White |
| Input voltage | 110-240V |
| Size | 1200mm |
| Warranty | 2 Years |
| Power | 100W |
| Features | High CRI, Shadow-free, Adjustable, Energy-efficient, Long lifespan, Cool operation, Dimmable, Uniform illumination |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Scorpia India Medicare Pvt. Ltd. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Electrical / Lighting Products & Components in bulk from Scorpia India Medicare Pvt. Ltd. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
24
Establishment
2009
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
09AADCS1911J1ZE
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 09AADCS1911J1ZE
Ghaziabad, Uttar Pradesh
Director
Mr. Amit Singh Rohila
Address
Knowledge & Innovation, NH 58, Aboopur Road, Muradnagar, Ghaziabad, Uttar Pradesh, 201206, India
led ot light in Ghaziabad
Report incorrect details


































