
Led High Bay Light
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | LED Light |
| Dominant Color | Silver |
| Wattage | 100-200W |
| Lumens | 10000-20000lm |
| Color Temperature | 5000K |
| Material | Aluminum |
| Dimensions | 500mm |
| Usage | Industrial, warehouse, business, and recreational facilities |
| IP Rating | IP65 |
| Features | High Efficiency, Long Lifespan, Low Cost, Bright Light, Easy Install |
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Service Provider, Supplier, Trading Company
Employee Count
53
Establishment
1983
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
06AAKCS8324G1Z7
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 06AAKCS8324G1Z7
Rewari, Haryana
Manager
Mr. Sk Kaul
Address
B No. 285, Sector- 3, IMT, HSIIDC Industrial Area, Bawal, Rewari, Haryana, 123501, India
solar led light in Rewari
Report incorrect details










































