
Led High Bay
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | LED Light |
| Dominant Color | White |
| Wattage | 50-200W |
| Lumens | 5000-20000lm |
| Color Temperature | 3000-6500K |
| IP Rating | IP65 |
| Material | Aluminum |
| Dimensions | Variable |
| Usage | Indoor/Outdoor high-bay lighting, warehouses, factories and large spaces |
| Features | High Brightness, Long Lifespan, Energy Efficient, Customizable, Heat Sink Design |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Service Provider, Supplier
Employee Count
25
Establishment
2000
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
33AAUCS2710G1ZE
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 33AAUCS2710G1ZE
Chennai, Tamil Nadu
Accepts only Domestic inquiries
Managing Director
Mr. Atik Chauhan
Address
Old No F-51, New No-F-42A, 1st Floor, 1st Avenue, Anna Nagar East, Chennai, Tamil Nadu, 600102, India
high bay light in Chennai
Report incorrect details

































