
Led Focus Light
Price:
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
50
Brand Name :
Shakun Lighting
In Stock
Product Specifications
| Material | Aluminum |
| Dimensions | 100x100mm |
| Wattage | 10W |
| Voltage | 12V |
| Color Temperature | 6000K |
| Beam Angle | 30 degree |
| Lumens | 800lm |
| Features | Bright light, Energy saving, Long lifespan, Easy install, Durable design, Focus lighting, Adjustable beam |
| Payment Terms | Cash Against Delivery (CAD), Cash on Delivery (COD), Letter of Credit (L/C), Telegraphic Transfer (T/T), Western Union, Paypal, Others, Letter of Credit at Sight (Sight L/C), Delivery Point (DP), Days after Acceptance (DA), Cash in Advance (CID), Cheque, Cash Advance (CA) |
| Main Domestic Market | All India |
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, SHAKUN LIGHTING has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy LED Products in bulk from SHAKUN LIGHTING at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
10
Establishment
2012
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Delhi, Delhi
Accepts only Domestic inquiries
Director
Mr. Narayan
Address
340/2/7, Gali No -1, Near Mansrover Park Metro Station, Delhi, Delhi, 110095, India
focus light in Delhi
Report incorrect details
































