
Led Flame Proof Fixture
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Aluminum |
| Dimensions | 12x12x12 inch |
| Wattage | 100W |
| Lumens | 10000lm |
| IP rating | IP65 |
| Voltage | 220V |
| Weight | 5kg |
| Features | Flameproof, LED lighting, Durable, Energy efficient, Long lifespan, Easy installation, High brightness |
| Payment Terms | Letter of Credit (L/C), Letter of Credit at Sight (Sight L/C), Western Union, Paypal, Cash Against Delivery (CAD), Telegraphic Transfer (T/T), Others, Cash in Advance (CID), Cheque |
| Delivery Time | 1 Week |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Export Market(s) | Middle East, Asia |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Vidhyut Technical Service has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Electrical / Lighting Products & Components from Vidhyut Technical Service at Trade India quality-assured services.
Business Type
Service Provider, Distributor, Supplier
Establishment
2017
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Ahmedabad, Gujarat
Proprietor
Mr. Darshan Shah
Address
Plot No.9, New Anupama Building, Behind Oxford Tower, Gurukul Road, Memnagar, Ahmedabad, Gujarat, 380009, India
industrial lighting fixtures in Ahmedabad
Report incorrect details


































