
Led Endoscopy
Price: 2500.00 INR
(2500.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
Minimum Pack Size :
20
In Stock
Product Specifications
| Product Type | LED Light |
| Dominant Color | Black |
| Input Power | 5W |
| Input Voltage | AC 220V |
| Light Source | LED |
| Weight | 0.5kg |
| Length | 15cm |
| Usage | Medical endoscopy procedures |
| Warranty | 1 year |
| Features | Portable, Long-lasting, Energy-efficient, Easy use, Optimal design |
| FOB Port | New Delhi, Delhi |
| Payment Terms | Paypal, Cash in Advance (CID), Cheque, Cash Advance (CA) |
| Delivery Time | 10 Days |
| Main Export Market(s) | Australia, North America, Eastern Europe, Middle East, Africa, Central America, South America, Western Europe, Asia |
| Main Domestic Market | All India |
| Moq | 20 |
| Stock Quantity | 100 |
| Mop | 20 |
| Brand Name | NETCARE |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Price Type | fixed |
| Product Unit | 20 Piece/Pieces |
| Price | 2500.00 INR (Approx.) |
| Currency | INR |
| Returnable | No |
| Minimum Order Quantity | 20 |
| Minimum Ordered Packs | 20 |
| GSTIN | 0% |
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, NETCAR INSTRUMENT has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Medical Equipment in bulk from NETCAR INSTRUMENT at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Importer, Manufacturer, Distributor, Supplier
Employee Count
10
Establishment
1993
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
07ATMPG3396E2ZI
Payment Mode
Telegraphic Transfer (T/T)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07ATMPG3396E2ZI
Delhi, Delhi
Proprietor
Mr Sanjay Gupta
Address
352, Kanti Nagar, Near Azad Nagar Post Office, Delhi, Delhi, 110051, India
endoscopy equipment in Delhi
Report incorrect details

































