
Led Emergency Light
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Dimensions | 10x5x3 cm |
| Weight | 200g |
| Material | ABS Plastic |
| LEDs | 24 LEDs |
| Battery | 3 x AA |
| Power | 3W |
| Warranty | 1 Year |
| Features | Bright light, Long lasting, Portable design, Emergency use, Durable, Easy to use |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Arham Electronics & Electricals has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Emergency & Safety Lights in bulk from Arham Electronics & Electricals at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Employee Count
100
Establishment
1991
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
27AAJPN5499B1ZE
Payment Mode
Cash Against Delivery (CAD), Cash Advance (CA)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27AAJPN5499B1ZE
Pune, Maharashtra
Proprietor
Ms. Kaveri Rajendra Patil
Address
Sr. No. 143, Milkat No. 1172, Opp. Green Field Restaurant, Singhgad Road, Vadgaon Dhayari, Pune, Maharashtra, 411041, India
led emergency lights in Pune
Report incorrect details





























