
Led Emergency Light
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Metal |
| Dimensions | 10x5x3 cm |
| LED type | SMD |
| Power | 5W |
| Battery | Rechargeable |
| Lumens | 200lm |
| Weight | 0.5kg |
| Features | Bright light, Long lifespan, Easy install, Durable design, Energy efficient, Emergency power |
| Payment Terms | Cash Advance (CA), Cheque |
| Supply Ability | As per requirement |
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, AD WORLDWIDE-TECH CO. PVT. LTD. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Electrical Goods, Equipment & Supplies from AD WORLDWIDE-TECH CO. PVT. LTD. at Trade India quality-assured services.
Business Type
Importer, Manufacturer, Service Provider, Distributor, Supplier, Trading Company
Employee Count
25
Establishment
2012
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
09AAKCA3454B1ZW
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 09AAKCA3454B1ZW
Noida, Uttar Pradesh
Managing Director
Mr. Ajay Kumar Dutta
Address
204, Block 4, STPI, Ganga Shopping Complex, Near Botanical Garden Metro Station, Sector 29, Noida, Uttar Pradesh, 201303, India
led emergency lights in Noida
Report incorrect details

































