
Led Bulb Raw Material - Plastic Base, 12 Inch Length, 4500k Color Temperature | 110v, 24w, Low Energy Consumption, Ideal For Home And Shop Use
Price: 19.04 INR / Piece
(17.00 INR + 12% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
600
In Stock
Product Specifications
| Material | Plastic |
| Power | 24W |
| Voltage | 120V |
| Current | 6mA |
| Color temperature | 4500K |
| Length | 12in |
| Socket type | Screw-in |
| Features | Energy efficient, Long lifespan, Easy installation, Bright light, Durable plastic, Cost effective, Screw-in socket |
| Color | White |
| Rated Power | 110V |
| Lighting | LED |
| Input Voltage | 120 Volt (V) |
| Working Temperature | 185 Fahrenheit (oF) |
| Rated Current | 6 Milliampere (mA) |
| Socket | 2 |
| Payment Terms | Cash Against Delivery (CAD), Others, Cash Advance (CA), Cash in Advance (CID) |
| Supply Ability | 5600 Per Week |
| Delivery Time | 7 Days |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Packaging Details | Packed In Carton Box |
| Main Domestic Market | All India |
| Color | White |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Packsize | 1 |
| Stock Quantity | 3000 |
| Price | 17.00 INR (Approx.) |
| Brand Name | Maa Laxmi Enterprises |
| Currency | INR |
| Returnable | No |
| Price Type | fixed |
| GSTIN | 12% |
| Product Unit | 600 Piece/Pieces |
| Mop | 600 |
| Moq | 600 |
| Minimum Ordered Packs | 600 |
| Minimum Order Quantity | 600 |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Maa Laxmi Enterprises has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Electrical / Lighting Products & Components in bulk from Maa Laxmi Enterprises at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
15
Establishment
2010
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
27BCMPS1223A1ZX
Payment Mode
Cash in Advance (CID), Others
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27BCMPS1223A1ZX
Pune, Maharashtra
Proprietor
Mr. Vikas Kole
Address
BNo S.No. 19A/3B, Shop No. 45 Ground, Katraj, Dhankawadi, Pune, Maharashtra, 411043, India
led bulb raw material in Pune
Report incorrect details



















