
Led Bulb Goroly Dob
Price: 50 INR / Piece
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
500 Piece
In Stock
Product Specifications
| Material | Aluminum |
| Diameter | 50mm |
| LEDs | 12pcs |
| Voltage | AC220V |
| Power | 5W |
| Color temperature | 6000-6500K |
| Lumen | 400lm |
| Features | Bright light, Energy saving, Easy install, Long lasting, High quality, Durable, Affordable |
| Supply Ability | 500 Per Day |
| Delivery Time | 2-3 Days |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Packaging Details | Pack In Packets With Boxes |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Arina LED has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Electrical / Lighting Products & Components in bulk from Arina LED at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Establishment
2018
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Jaynagar-Majilpur, West Bengal
Proprietor
Mr. Anarul Halder
Address
Vill- Hasimpur, Near- Poromath Masjid, Post- Baharu, P.S.- Jaynagar, Dist- 24 Parganas South, Jaynagar-Majilpur, West Bengal, 743372, India
led bulb raw material in Jaynagar-Majilpur
Report incorrect details





































