
Led Bulb
Price:
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
As per requirement
Brand Name :
Donex
In Stock
Product Specifications
| Material | Plastic, LED |
| Dimensions | Diameter 5cm |
| Wattage | 5W |
| Voltage | 220V |
| Luminous flux | 400lm |
| Color temperature | 6500K |
| Lifespan | 25000 hours |
| Features | Bright light, Compact size, Long lasting, Energy saving, Easy install, Durable, Heat resistant, Strobe free |
| Payment Terms | Cash Against Delivery (CAD), Others, Cheque |
| Main Export Market(s) | Australia, Middle East, Western Europe, Central America, South America, Asia, Eastern Europe, North America, Africa |
| Main Domestic Market | All India |
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Employee Count
20
Establishment
1989
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07AHKPK0447Q1ZV
Certification
ISO 9001 : 2008
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AHKPK0447Q1ZV
New Delhi, Delhi
C.M.D.
Mr Vinod Kinger
Address
C-2, Okhla Phase 1 Industrial Area, New Delhi, Delhi, 110020, India
Report incorrect details


































