
Led Bulb (5w)
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Wattage | 5W |
| Base | B22 |
| Material | Plastic, LED |
| Dimensions | 60x60x120mm |
| Voltage | 220-240V |
| Color Temperature | 6500K |
| Lumen | 470lm |
| Features | Energy efficient, Long lifespan, Bright light, Easy install, Durable, Cost saving |
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Deepaksshi Display Devices Pvt. Ltd. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Electrical / Lighting Products & Components in bulk from Deepaksshi Display Devices Pvt. Ltd. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Employee Count
30
Establishment
1996
Working Days
Monday To Sunday
Certification
ISO 9001:2008
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Bahadurgarh, Haryana
Managing Director
Mr. D. Malakar
Address
Plot No. 2349-B, MIE Part- B, Bahadurgarh, Haryana, 124507, India
led lamps in Bahadurgarh
Report incorrect details


































