
Led Bulb 5w
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Power | 5W |
| Material | Plastic,LED |
| Base | E27 |
| Voltage | 220V |
| Lifespan | 25000hrs |
| Dimensions | 60x60x120mm |
| Color Temp | 6500K |
| Features | Energy efficient, Long lifespan, Bright light, Easy install, Durable |
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, O'ARCH ELECTRONICS PVT. LTD. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Bulbs & Tubelight in bulk from O'ARCH ELECTRONICS PVT. LTD. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
10
Establishment
2013
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Navi Mumbai, Maharashtra
Marketing Manager
Mr. Kalakar Umbarkar
Address
F-01, A-53, 1st Floor, Haware Centurion Mall, Sec-19 A, Seawood (E), Navi Mumbai, Maharashtra, 400706, India
led lamps in Navi Mumbai
Report incorrect details
































