
Ultra Efficient Led Bulb 5w Body Material: Ceramic
Price: 61.36 INR / Piece
(52.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
70.00 INR / Piece
Weight :
200.00 Gram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
50
In Stock
Product Specifications
| Color | White |
| Product Type | Ultra Efficient LED Bulb 5W |
| Usage | Used for Lighting |
| Input Voltage | 220-240 Volt (V) |
| Power | 5 Watt (w) |
| Shape | Round |
| Body Material | Ceramic |
| Price | 52.00 INR (Approx.) |
| Brand Name | AINP |
| Currency | INR |
| Min Quantity | 1000 |
| Max Quantity | 100000 |
| GSTIN | 18% |
| Pkg Box Breadth | 10.00 cm |
| Pkg Box Height | 20.00 cm |
| Pkg Box Length | 20.00 cm |
| Price Type | fixed |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Moq | 50 |
| Packsize | 1 |
| Returnable | No |
| Mop | 50 |
| Stock Quantity | 100000 |
| MRP | 70.00 INR |
| Color | White |
| Weight | 200.00 Gram |
| Product Unit | 50 Piece/Pieces |
| Shipping Type | free |
| Minimum Order Quantity | 50 |
| Minimum Ordered Packs | 50 |
Product Overview
Key Features
Lighting Color : Cool daylight
Base Type : B15
Color Temperature : 3500-4100 K
Lighting Type : LED
High Brightness
Energy Saving
Elegant Appearance
Long Working Life
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, AMIT INDIA NAME PLATES PRIVATE LIMITED has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Bulbs & Tubelight in bulk from AMIT INDIA NAME PLATES PRIVATE LIMITED at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07AADFA7284R1ZS
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AADFA7284R1ZS
Delhi, Delhi
Country Head
Mr. Sudhakant Jha
Address
A-80 & 81, Mangolpuri Industrial Area, Phase-II, Delhi, Delhi, 110034, India
ac led bulb in Delhi
Report incorrect details




































