
Ldpe Rolls - Plastic Packaging Materials
Price:
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
100
In Stock
Product Specifications
| Material | LDPE |
| Color | Transparent |
| Thickness | 50 microns |
| Width | 500 mm |
| Length | 1000 m |
| Core Diameter | 76 mm |
| Usage | Packaging, Wrapping, Protection of goods. |
| Features | Durable Packaging, Versatile Use, Cost-effective, Reliable Protection, Easy Handling |
| Payment Terms | Cash on Delivery (COD), Cash Against Delivery (CAD), Cash in Advance (CID), Cash Advance (CA) |
| Delivery Time | 14 Days |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Packaging Details | safe |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Sharad Sharma Enterprises has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Plastic Packaging Materials in bulk from Sharad Sharma Enterprises at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Ghaziabad, Uttar Pradesh
Proprietor
Mr. Himanshu Atrey
Address
Plot No. G-75B, Lajpat Nagar, Sahibabad, Near GT Road, Ghaziabad, Uttar Pradesh, 201005, India
ldpe rolls in Ghaziabad
Report incorrect details




























