
Ldpe Rolls - Durable And High-quality Material, Available In Various Sizes And Dimensions
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | LDPE |
| Color | Translucent |
| Thickness | 20-150 microns |
| Width | 500-2000 mm |
| Length | 1000-5000 m |
| Usage | Packaging, linings, and films |
| Density | 910-930 kg/m³ |
| Features | Durable, Versatile, High quality, Cost-effective, Easy use |
Product Overview
Key Features
Company Details
Business Type
Supplier, Trading Company
Employee Count
6
Establishment
1992
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
27AABPS7547M1Z1
Payment Mode
Cash Advance (CA)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27AABPS7547M1Z1
Mumbai, Maharashtra
Proprietor
Mr Bhavin Shah
Members since
2 Years
Address
B No 191, Samuel Street, Mumbai, Maharashtra, 400009, India
ldpe rolls in Mumbai
Report incorrect details







































