
Ldpe Pipes - Premium Quality Raw Material, Quality-tested For Reliability | Various Specifications Available
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | LDPE |
| Diameter Range | 10-100 mm |
| Wall Thickness Range | 2-10 mm |
| Pressure Rating | 10-100 bar |
| Length | 5-6 m |
| Color | Black |
| Usage | Water supply, drainage and irrigation |
| Features | Durable pipes, High quality, Affordable price, Various sizes |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Texmo Pipes And Products Limited has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy PVC Pipes in bulk from Texmo Pipes And Products Limited at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Employee Count
17
Establishment
2014
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
23AACCT9780D1ZA
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 23AACCT9780D1ZA
Burhanpur, Madhya Pradesh
Director
Mr. Kapil
Address
Po No. - 3598, Bahadur Pur Road, Burhanpur, Madhya Pradesh, 450331, India
ldpe pipes in Burhanpur
Report incorrect details








































