
Ldpe Pipes By Arya Machinery Stores
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | LDPE |
| Diameter | 10-100mm |
| Length | 100-1000m |
| Color | White |
| Pressure Rating | 1-10 bar |
| Temperature Rating | 0-60°C |
| Usage | Irrigation, automotive, food processing and pneumatics |
| Features | Flexible, Durable, Lightweight, Versatile, Cost-effective |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, ARYA MACHINERY STORES has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Plastic Pipes in bulk from ARYA MACHINERY STORES at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Distributor, Supplier, Trading Company
Establishment
1980
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Indore, Madhya Pradesh
Proprietor
Mr. Sunny Motwani
Address
No-140, Telgali, Siyaganj Main Market, Indore, Madhya Pradesh, 452007, India
ldpe pipe in Indore
Report incorrect details







































