
Ldpe Pipe
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | LDPE |
| Diameter | 20-100mm |
| Wall Thickness | 2-10mm |
| Color | Black |
| Length | 100-500m |
| Pressure Rating | 10-50 bar |
| Usage | Irrigation systems, drainage, and general fluid transfer |
| Features | Flexible, Durable, Lightweight, Cost-effective, Easy install |
Company Details
JASWANT PRODUCTS, Established in 1973 at Delhi in Delhi, is a leading Manufacturer,Supplier,Trading Company of Hoses in India. JASWANT PRODUCTS is one of Trade India's verified and trusted sellers of listed products. With extensive experience in supplying and trading LDPE PIPE , JASWANT PRODUCTS has made a reputed name for itself in the market with high-quality Automobile Hose, Fire Fighting Hose, Fuel Line, etc.
Focusing on a customer-centric approach, JASWANT PRODUCTS has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Hoses in bulk from JASWANT PRODUCTS at Trade India quality-assured products.
Focusing on a customer-centric approach, JASWANT PRODUCTS has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Hoses in bulk from JASWANT PRODUCTS at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier, Trading Company
Employee Count
8
Establishment
1973
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07AAIFJ5207E1ZM
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AAIFJ5207E1ZM
Delhi, Delhi
Accepts only Domestic inquiries
Name
Mr. Jaswinder Singh
Address
L-61, Sec-2, DSIIDC, Bawana Industrial Area, Delhi, Delhi, 110039, India
ldpe pipes in Delhi
Report incorrect details
































