
Ldpe Flexible Rolls
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | LDPE |
| Thickness | 100-500 microns |
| Width | 500-2000mm |
| Length | 1000-5000m |
| Color | Translucent |
| Density | 920 kg/m³ |
| Usage | Packaging, lining, sealing, insulation |
| Features | Flexible, Durable, Versatile, Cost-effective, Lightweight |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Krupa Plastics Industries Pvt Ltd has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Plastic Packaging Materials in bulk from Krupa Plastics Industries Pvt Ltd at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
5
Establishment
1982
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24AAFCK2552B1Z2
Payment Mode
Cash on Delivery (COD), Cash in Advance (CID)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AAFCK2552B1Z2
Ahmedabad, Gujarat
Proprietor
Mr. Vrajesh Parikh
Address
B.No. 824/P/4, Near Shreeji Surface Coating, Gajanand Food Lane, Kothari Char Rasta Ahmedabad, Gujarat, 382721, India
ldpe rolls in Ahmedabad
Report incorrect details








































