
Ld Plastic Bag - High-durability Polyethylene Material, 12x18 Inches | Advanced Manufacturing Technology, Competitive Market Rates
Price: 133.34 INR
(113.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
158.19 INR / Kilograms
Weight :
30.00 Gram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
50
In Stock
Product Specifications
| Features | Resealable, Durable, Food safe, Moisture proof, Clear view, Airtight, Easy to use, Reusable |
| Stock Quantity | 5000 |
| Returnable | No |
| Shipping Type | free |
| Price | 113.00 INR (Approx.) |
| Packsize | 1 |
| Pkg Box Breadth | 6.00 cm |
| Currency | INR |
| Brand Name | MAHARAJA POLYMERS |
| MRP | 158.19 INR |
| Mop | 50 |
| Unit Type | Kilograms/Kilogramss |
| GSTIN | 18% |
| Weight | 30.00 Gram |
| Pkg Box Length | 12.00 cm |
| Pkg Box Height | 6.00 cm |
| Product Unit | 50 Kilograms/Kilogramss |
| Price Type | fixed |
| Moq | 50 |
| Minimum Ordered Packs | 50 |
| Minimum Order Quantity | 50 |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, MAHARAJA POLYMERS has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Protective Packaging Materials in bulk from MAHARAJA POLYMERS at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier, Trading Company
Employee Count
25
Establishment
2016
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
36AMBPL8061B1ZC
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 36AMBPL8061B1ZC
Hyderabad, Telangana
Proprietor
Mr Raunakh
Address
B No. 15-8-140, Near Post Office, Begum Bazar, Hyderabad, Telangana, 500012, India
ld plastic bags in Hyderabad
Report incorrect details






































